Aktualności Aktualności

Powrót

leśnicy na XII Jarmarku św.Stanisława

leśnicy na XII Jarmarku św.Stanisława

Tegoroczny Jarmark św. Stanisława już za nami. W dniach 10-11 maja tradycyjnie do centrum Siedlec zjechali liczni wystawcy prezentujący swoje usługi oraz wyroby, zjawiły się również instytucje państwowe oraz organizacje. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli Lasów Państwowych. Już po raz kolejny Nadleśnictwo Siedlce wspólnie z Nadleśnictwami Sokołów, Łochów i Łuków przygotowało ciekawą ekspozycję edukacyjną prezentującą tematy związane z lasem i gospodarką leśną.

Oferta edukacyjna była bardzo szeroka i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Osoby dorosłe mogły uzyskać wiele przydatnych informacji m.in. jak bezpiecznie korzystać z lasu, czym zajmuje się straż leśna, jak różne zastosowanie może mieć drewno. Młodzież chętnie uczestniczyła w licznych konkursach i quizach związanych z wiedzą o lesie i gospodarce leśnej, w których dla najlepszych przewidziano nagrody. Dla najmłodszych przygotowano zabawy sprawnościowe oraz konkursy. Dzieci bardzo chętnie słuchały głosów zwierząt, bawiły się drewnianymi kręglami, wbijały gwoździe w specjalnie przygotowane na tą okazję kawałki drewna różnych gatunków oraz korzystały z leśnej ścieżki zmysłów.

Stoiska przygotowane przez Lasy Państwowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas bardzo dużo dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Bardzo cieszymy się, że tematy związane z lasem i naszą pracą są bliskie społeczeństwu. Zapraszamy za rok.